Επίσκεψη τμήματος Κομμωτικής σε γνωστό πολυκατάστημα επαγγελματικών ειδών κομμωτηρίου

Με μεγάλο ενδιαφέρον πραγματοποιήθηκε η επίσκεψη των τμημάτων κομμωτικής του Millennium Education Centre σε γνωστό πολυκατάστημα επαγγελματικών ειδών κομμωτηρίου της Χαλκιδικής.

Οι σπουδαστές της σχολής ενημερώθηκαν για τον επαγγελματικό εξοπλισμό ενός κομμωτηρίου, έμαθαν για νέα ποιοτικά επαγγελματικά προϊόντα όπως βαφές, θεραπείες, σαμπουάν, κρέμες και μάσκες μαλλιών και είχαν την ευκαιρία μάλιστα να δοκιμάσουν πολλά από τα είδη ούτως ώστε να μάθουν να αναγνωρίζουν τα υψηλής από τα χαμηλής ποιότητας προϊόντα.

Οι υπεύθυνοι της επιχείρησης υποδέχτηκαν με ιδιαίτερη χαρά τους σπουδαστές αλλά και τους εκπαιδευτές της σχολής και τους ξενάγησαν σε όλους τους εκθεσιακούς χώρους του καταστήματος.

Η συγκεκριμένη δράση πραγματοποιείται κάθε χρόνο στα πλαίσια του εκπαιδευτικού του προγράμματος του Millennium Education Centre.

Φωτογραφικό υλικό από την επίσκεψη

Μοιραστείτε το